Doporučení pro maximální výsledky

Doporučení pro maximální výsledky


 • Nárazová terapie minimálně 20 aplikací 3 x týdně po dobu 6 týdnů pro maximální  „nastartování“ látkové přeměny. Výsledky jsou viditelné již po 10 aplikacích (dochází  k vyhlazení kůže, pokud hned nedojde k váhovým a centimetrovým úbytkům).
 • Cvičení trvá pouze 30 minut, ale je to dostačující. V běžné atmosféře dochází při  cvičení ke spalování tuků ve svalech po 20-30 minutách. Ve VacuShape se tato doba  zkrátí až o třetinu.
 • Díky studii MUDr. Hostýna, který klinicky testoval VacuShape, se doporučuje 10-ti  minutové zahřátí organismu před samotnou aplikací (rotoped, běžecký pás, BodyRoll, solárium atd.). Klientka potom využije maximálně čas aplikace a dochází ke spalování  tuku od první minuty. V případě „studeného“ startu se tak děje až od 6. – 10. minuty.
 • Během aplikace striktně dbejte na dodržování optimální tepové frekvence (OTF),  Neboť při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky  a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky. Vzorec pro výpočet    OTF=0,65 x (220 - věk klientky)
 • Pro maximální výsledky můžeme z vlastních zkušeností doporučit využívání programů  se střídavým podtlakem P2 a P3. Program s nejsilnějším podtlakem P1 používáme zřídka. Při časté aplikaci může dojít k ke zviditelnění žilek na kůži. Programy  s konstantním podtlakem nemají zase takovou účinnost jako podtlak střídavý.
 • Před aplikací jíst uhlovodany (rýže, brambory, těstoviny nebo müsli). Po aplikaci  bílkoviny (ryby, maso, drůbež nebo tofu např. se zeleninou).
 • Dodržovat pravidelný pitný režim – cca 2-4 litry vody, dle váhy a fyzického vytížení člověka.
 • Není třeba začínat s dietou. Jestliže bude klientka dodržovat výše zmíněná  doporučení, bude mít její tělo dostatečné rezervy energie a tak se spalování tuků  dostane do vyšších obrátek.
 • Doporučuje se klientkám nechodit po aplikaci do solária, sauny a necvičit takové druhy sportů, které extrémně zatěžují svaly nohou.
 • Do přístroje se klientka oblékne do volných tepláků nebo šortek. Na nohy lehké sportovní boty s hladkou podrážkou.
 • Pro maximální účinek naneste před aplikací krém na celulitidu.

Jídelníček při cvičení na VacuShape


Trošku teorie

Výživa – zdroj energie


PROTEINY

V první řadě zajišťují stavbu a obnovu tělní tkáně, pomáhají působit proti dennímu stresu. Nezbytné k životu, tvořené z dusíku, uhlíku, vodíku a kyslíku, se proteiny během trávení rozpadají na aminokyseliny, z nichž 22 je životně důležitých. Některé se v těle nachází jako sloučené. Osm z nich se nazývají aminokyseliny. Tělu musí být v přiměřeném množství dodány naší stravou. Jestliže je přítomno všech 8 základních aminokyselin, protein je pak kompletní. Většina kompletních proteinů vychází z živočišných zdrojů: mléko (čerstvé nebo sušené), jogurt, sýr, vajíčka, ryby, drůbež a maso.Kompletní proteiny jsou také sojové boby, sušené pivovarské kvasnice, některé ořechy a pšeničné klíčky.
Funkcí proteinů je schopnost vytvářet hormony a enzymy, které pomáhají při výrobě energie, trávení stravy a její vylučování z tkání těla, přetváření hemoglobinu na červené krvinky, tvorbu protilátek. 

CUKRY

Zatímco protein je stavební a obnovující látkou těla, cukry (karbohydráty) poskytují energii pro fyzickou a duševní námahu. Tělu totiž dodávají okamžité kalorie. Zároveň asistují při vstřebávání a trávení jiné stravy. Nedostatek vede k nízké hladině energie , špatnému zdravotnímu stavu a duševní depresi. Existují tři formy karbohydrátů – cukr, škrob a celulóza. Cukr a škrob se přeměňují na glukózu potřebnou pro energii. Přebytek, který není spotřebován na energii, se rychle uschová jako tuk. Aby tělo spálilo tento přebytek, musí využít více vitamínu B, o který ovšem připravujeme jiné orgány. Celulózní karbohydráty (velkou částí obsaženy v ovoci a zelenině) nejsou nositelem žádné energetické hodnoty, ale dodávají tělu vlákninu, jež reguluje funkci střev. Nejhodnotnější karbohydráty se nachází v zelenině, ovoci, celozrnné mouce a obilovinách. Pro tělo přijatelné cukerné karbohydráty jsou med, melasa a sušené hrozinky. Nepřijatelné cukerné a škrobové karbohydráty jsou cukr, mouka, obiloviny a chléb. 

TUKY

Tuky jsou ve skutečnosti koncentrované látky produkující energii. Při oxidaci poskytují dvakrát tolik energie než karbohydráty a proteiny. Navíc musí být přítomny, aby tělo mohlo absorbovat vitamíny A, E, D a K. Poskytují opožděný zdroj energie a fungují jako nositelé vitamínů rozpustných v tucích. Zabraňují vysušování kůže. Je důležité disponovat zásobou tuků, neboť chrání životně důležité orgány. Nedostatek tuků může vést k nedostatku vitamínů a ke kožním poruchám. Přebytek způsobuje obezitu a zažívací potíže. Existují dva druhy tuků:
nasycené tuky, jež mají při pokojové teplotě tuhé skupenství pocházejících většinou z živočišných zdrojů
nenasycené tuky, obvykle kapalné, rostlinné povahy. Někteří odborníci na výživu prohlašují, že ze zdravotního hlediska není pro tělo důležité, zda se jedná o tuk rostlinný či živočišný, jiní tvrdí, že tuhé rostlinné tuky způsobují vysoký obsah cholesterolu v krvi. Neriskujte a snažte se živočišné tuky jako máslo, sádlo a tuhé nenasycené tuky jako margarín omezit. Nešetřete s tekutými rostlinnými oleji – olivovým, kukuřičným, z pšeničných klíčků, slunečnicovým, sezamovým, avokádovým a podzemnicovým. Během trávicího procesu se tuky rozpadají na glycerin a mastné kyseliny. Většinu těchto kyselin prvotně odvozených z cukru, může tělo zpracovat i za předpokladu, že nepřijalo žádný tuk. Nicméně tři, z těchto takzvaných základních kyselin, jsou bezpodmínečně nutné k udržování dobrého zdravotního stavu: jsou to kyseliny linolei, linolenová a arachodonic. Tělo není schopno tyto kyseliny samo vytvořit a proto musí být dodány prostřednictvím stravy.

Příklad jídelníčku během cvičení na VacuShape:


Pondělí:

Snídaně: 2 plátky tmavého chleba,  Cottage cheese (nízkotučný lahodný sýr na bázi tvarohu, běžně kdostání i u nás), 1 rajče
Svačina: jogurtový nápoj (nejlépe bez příchuti)
Oběd: kuřecí prsíčka s česnekem 150g): Plátek kuřete okořeníme dlefantazie, přidáme rozdrcený česnek a opečeme na pánvi na 1 lžíci oleje. Podáváme s vařenými bramborami s libečkem, zeleninovým salátem. (150g rajčata, okurky, papriky se zálivkou z vinného octa a koření
Svačina 2: tvrdý sýr max. 30% tuku), salátová okurka
Večeře: zelený salát s jogurtem, dalamánek s nízkotučným sýrem

Úterý:

Snídaně: 1 vařené vejce, 1-2 plátky celozrnného chleba, paprika
Svačina: ½ jablka, ½ pomeranče
Oběd: zeleninové rizoto: např. (mrkev, hrášek, kukuřice, cuketa...) s trochou strouhaného sýra
Svačina 2: strouhaná mrkev s citronem
Večeře: vepřový plátek na růžičkové kapustě: Asi 10ks růžičkové kapusty krátce ponoříme do vřelé slané vody, poté prudce zchladíme v ledové vodě. 100-150g vepřového libového masa (osolené a okořeněné)pečeme na 1 lžičce oleje, na pánvi se silným dnem nebo na fólii propečení bez tuku. Přidáme půlku nakrájené cibule a kapustičky. Jako přílohu podáváme brambory nebo rýži.

Středa:

Snídaně: Corn-flakes s nízkotučným mlékem, pomeranč
Svačina: celozrnné sušenky 3-4ks
Oběd: hovězí se zeleninou a těstovinami: Uvaříme 120g bezvaječných těstovin. Na pánvi rozehřejeme 1 lžíci oleje, pak přidáme 120glibových hovězích kousků a zprudka opečeme na 2-3 minuty. Přidámelibovolnou zeleninu a vaříme do měkka, trochu švestkových povidel(diabetici bez cukru) nebo jiného džemu, 2 lžíce chilli omáčky atrochu kuřecího vývaru. Přidáme nudle a znovu prohřejeme.
Svačina 2: zelný salát s olivovým olejem s mrkví a dýňovými semínky
Večeře: zapečené brambory s brokolicí a sýrem: Uvaříme potřebné množství brambor (asi 150g) a brokolice, dáme do zapékací misky, posypeme trochou strouhaného sýra (30% Eidam), přidáme různé koření abylinky (například libeček, bazalku,...) a dáme zapéct do trouby (dozapékací misky, římského hrnce nebo na pečící papír - bez tuku)

Čtvrtek:

Snídaně: zuřecí šunka 2-3 plátky, kyjevský chléb, rajče.
Svačina: hroznové víno a kostičky tvrdého sýra
Oběd: indický čočkový salát:150g čočky dáme na noc namočit, aby změkla a zbavila se nadýmavého účinku, uvaříme. Do salátu najemnonakrájíme tuto zeleninu: rajče,papriku, cibuli, nakládanou okurku,přidáme indické koření, například kari, kurkuma, koriandr, zázvor.Jako zálivku použijeme kelímek nízkotučného jogurtu. K salátuservírujeme plátek celozrnného chleba s plátkem 30% Goudy.
Svačina 2: ovocná Activia
Večeře: zapečená plněná brambora - náplň: Cottage cheese smíchaný s 1 lžící strouhaného sýra, rajčatový salát s octem a cibulí - plněnou uvařenou bramboru dáme zapéct do trouby. Jako dezert si dáme třeba ovocný salát.

Pátek:

Snídaně: ovocné müsli s čerstvým ovocem a nízkotučným jogurtem (Vitalinea).
Svačina: malý zeleninový salát s mozzarelou a olivovým olejem
Oběd: kuřecí prsíčka s chilli omáčkou: Naklepeme 150g řízků z kuřecích prsíček. Osolíme a okořeníme, opečeme na pánvi na 1 lžičce oleje(nebo grilujeme na roštu v grilu). Navrch přidáme chilli omáčku (dáse koupit). Jako přílohu volíme vařené brambory, dušenou zeleninunebo zeleninový salát
Svačina 2: 150 ml nízkotučného kefíru
Večeře: celozrnný chléb, vaječný salát: 1 natvrdo uvařené vejce, 2 lžíce bílého jogurtu ledový salát nebo čínské zelí - vše nakrájíme, smícháme, přidáme sůl a bylinky.

Sobota:

Snídaně: tvarohová pomazánka, dalamánek z nízkotučného tvarohu můžeme vytvářet různé druhy pomazánek, přidáme například česnek, pažitku, pórek, různé druhy koření. ozdobíme třeba rajčetem, okurkou nebo jinou zeleninou.
Svačina: jeden pomeranč, jahody, nebo hruška
Oběd: zapečená treska se zeleninou: Asi 150g porci tresky vykostíme, okořeníme, dáme do zapékací misky, kterou předtím vymažeme 1 lžičkou oleje. Přidáme rajčata, papriku, cuketu, cibuli nakrájenou na plátky, a polijeme nízkotučným bílým jogurtem (nebo bílým vínem) a posypeme trochou 30% sýra (asi 20g na porci). Do zapékací misky můžeme přidat i brambory jako přílohu
Svačina 2: salát z červené řepy – uvaříme malou červenou řepu, nastrouháme nahrubo, přidáme 2 lžíce bílého jogurtu a 1 lžíci zakysané smetany a 1 lžíci nasekaných vlašských ořechů (výborné pro zažívání)
Večeře: šopský salát: okurky, rajčata, paprika, pórek, balkánský sýr (40g) rozpečená bageta

Neděle:

Snídaně: 1 krajíc běžného chleba, nízkotučný tavený sýr (30g), obložte libovolnou zeleninou, vynikající jsou plátky šťavnatého rajčete. Čaj s mlékem nebo káva s mlékem (100ml nízkotučného mléka).
Svačina: 1 suchar s lučinou a 1 lžičkou marmelády (nebo medu)
Oběd: květák v sýrové omáčce: 200g květáku rozdělíme na růžičky a uvaříme téměř do měkka. Současně rozehřejeme asi 1 lžičku oleje, na které opražíme 1 lžíci mouky (nejlépe celozrnné), odstavíme a postupně přiléváme mléko (asi 30ml nízkotučného mléka smíchanés 15 ml kondenzovaného mléka), stále mícháme, vrátíme na oheň a za stálého míchání povaříme, dokud omáčka nezhoustne. Potom přisypeme asi 30g 30% Eidamu. Sýrovou omáčku naklademe na květák a grilujeme 3 min. v předehřáté troubě. Jako přílohu podáváme vařené brambory
Svačina 2: různá zelenina nakrájená na špalíčky (celer, mrkev, paprika, okurek) s bílým jogurtem, bylinkami a česnekem
Večeře: obložený talíř: celozrnný chléb, 30g kuřecí šunky, 30g Eidamu (30% tuku v sušině), 1 rajče, 1 paprika, zeleninový salát

Důležité!!!!

2 hodiny po cvičení nejezte žádné sacharidy (žádný rychlý zdroj energie)

Příklad jídla po cvičení na VacuShape:

 • steak z bílého masa (ryba, kuře, krůta)
 • šmakoun se zeleninou
 • vaječný bílek
 • zelenina (syrová, dušená)
 • sýr, tofu, jogurt, tvaroh (bez ovoce a bez příchuti)

Deset tisíc kroků denně zlepší zdraví – chůze jako nejpřirozenější pohyb

Není to složité. Deset tisíc kroků denně – takový je lék připisovaný na zdravotní potíže pramenící z lenosti. Jde zejména o obezitu a následně o nemoci srdce a cév. Potvrzuje to například velká studie z Británie s názvem How many step/day are enought? (Kolik kroků denně je dostačující – kolik potřebujeme). Výzkumy také zjistily, že dostatek pohybu má pouze deset procent populace vyspělých zemích. ,,Dospělý člověk ujde denně jen 1500 m, a to je opravdu málo,“ říká Miloš Matouš, primář kliniky tělovýchovného lékařství pražské Fakultní nemocnice Motol. Pro udržení zdravé kondice je podle něj třeba ujít alespoň sedm až osm kilometrů, což představuje asi sto minut chůze.

Přirozený pohyb:

Výhodou je, že chodit může téměř každý. Je to velmi přirozený způsob pohybu, který nepoškozuje klouby a vazy a nehrozí při něm velká zranění. Na co všechno má chůze vliv? Kromě toho, že snižuje energetický výdej a přispívá tak k hubnutí či k udržení váhy, má také pozitivní vliv na hladinu tuků v krvi. Ty se nejvíce podílejí na vzniku ateroskloerózy neboli ucpávání cév. Navíc klesají i hladiny krevního cukru, krevního tlaku a naopak se zvyšuje odolnost proti stresu a běžné každodenní zátěži. Prostě ti, kteří denně hodně chodí si udrží schopnost pohybu až do vysokého stáří. Zároveň je méně ohrožují zlomeniny.

Nejméně půl hodiny

Jak říká Miloš Matouš, u většiny lidí nelze očekávat, že potřebnou denní dávku nachodí při běžných činnostech: ,,Má-li se projevit pozitivní zdravotní efekt chůze, je potřeba, aby to byl vytrvalostní pohyb trvající alespoň třicet až čtyřicet minut.“ K tomu, aby takhle aktivita měla smysl, je také dobré pohybovat se za určité tepové frekvence. Zjednodušeně řečeno byste se měli trochu zadýchat, ale ne tolik, aby jste při řeči zadrhávali. Ve vyšší frekvenci se nabírá svalová hmota (místo spalování tukových zásob a zároveň se do svalů vyplavují látky, které způsobují, že se při pohybu necítíme tak dobře a druhý den vás bolí tělo.

Při jedné aplikaci na VacuShape uděláme za 40 minut cca 4000-5000 kroků (u někoho to může být i 6000 – záleží samozřejmě na rychlosti a počtu ušlých kilometrů)

Pohyb napomáhá redukci váhy dokonce třikrát

Když chceš zhubnout, musíš se hýbat. Kolikrát jsme to my, jež se snažíme o snížení své hmotnosti, slyšeli. Lehce se to radí, ale při sedavém způsobu zaměstnání je snazší hubnout pomocí úpravy jídelníčku. Hubnoucí lidé by však měli vědět, že pohyb napomáhá redukci váhy dokonce třikrát. Je obecně známo, že za hodinu aktivního pohybu se spálí přibližně tolik kalorií, kolik obsahuje jeden rohlík. To by zpočátku mohlo ,,hubnoucí odradit,,Pohyb má ale jiné nesporné výhody.

Zvýšení klidového metabolismu po pohybové aktivitě

Náš organismus i v naprostém duševním a tělesném klidu spotřebovává energii, aby zachoval všechny životní funkce. Této minimální hodnotě energie říkáme bazální (klidový) metabolismus. Po jedné hodině intenzivnějšího cvičení metabolismus pracuje až 48 následujících hodin ve vyšších otáčkách než obvykle. Co se vlastně děje v těle po ukončení pohybové aktivity? Svalové buňky mají vyčerpané glykogenové zásoby, proto vyžadují vyšší dávku energie. Tu berou nejenom z jídla, ale také z vnitřních tukových rezerv. Odměnou za tělesnou aktivitu jsou nejen spálené kalorie během ní, ale i kalorie spálené zadarmo – po cvičení.

Cíl: Budování svalů, které i v klidu spotřebovávají.


Výhody VacuShape

 • cílené spalování tuků na bocích, břiše, hýždích a stehnech
 • působí proti obtížné pomerančové kůži
 • viditelný úspěch již po 10 aplikacích
 • zdravá alternativa liposukce

 • Nejčastější otázky:

  Podtlakový pohybový systém VacuShape: odbourávání tuku v podtlaku. Kdo chce spálit tuk, musí se pohybovat. Způsob a intenzita pohybu jsou však zvláště u žen rozhodujícími faktory pro odbourávání depotního tuku na dolní části břicha, hýždích a stehnech. Pohybový systém VacuShape byl speciálně vyvinut pro cílenou ztrátu hmotnosti problematických partii a pro působení proti nepříjemné pomerančové kůže. 

  Proč mám problémy zbavit se tuku na břiše, stehnech a hýždích? Tam se nachází depotní tuk, který je např. při běhání hůře prokrvován než ostatní tkáň. Tělo potřebuje krev tam, kde se zásobují těžce pracující svaly. To můžeme ostatně pocítit sami: hýždě a stehna jsou při a po tréninku studenější než např. záda. Slabé prokrvení znamená, že se tuk může odbourávat jen málo. Tělo si bere energii na jiných místech, například na pažích, ramenech a zvláště na hrudi. 

  Co běhání nezvládne a systém VacuShape ano? Přesně tyto lékařské poznatky stály v popředí při vývoji VacuShape. Břicho, nohy a hýždě se pohybují ve vakuu, VacuShape je tedy pohybový systém, který pracuje s pod tlakem. Tento podtlak zajistí optimální prokrvení tukových zásob na problematických místech a tukové buňky předávají své tuky svalům pro zásobování energií. Dalším efektem u cvičení VacuShape je lepší odvádění balastů z kůže. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a měkčí. 

  Jak dlouho trvá tréninková jednotka se systémem VacuShape? Časová náročnost je pro optimální výsledky velmi malá, činí jen cca 30 minut při lehké chůziIdeální pro normalizaci organismu se doporučuje ještě 10 minut na ,,dojití“ a vyrovnání tlaku po skončení půl hodinky v podtlaku.

  Ale v tomto časovém úseku musím tvrdě dřít? Ne, zatížení v podtlaku je „měkké“, tepová frekvence jev závislosti na věku od 70 do 140 tepů. Během tréninkové jednotky je možná i přestávka na odpočinek. 

  A jak často bych měla cvičit s VacuShape? Na začátku jsou vhodné tři tréninkové jednotky týdně po dobu 8 týdnů. Pak se rozhodnete pro další odbourávání tuku při stejné intenzitě nebo budete dosažený výsledek stabilizovat jednou tréninkovou jednotkou týdně. U starších, netrénovaných a obézních osob a rovněž osob s křečovými žilami by se mělo k aplikaci podtlaku přistupovat velmi opatrně, zvolit program 6 a zpočátku jen 10-15 minut. Je-li zatížená pro klienta příjemné, tak nejdříve prodloužit čas a teprve pak nastavit vyšší podtlak. Dle programu 1 – 6. Osoby nad100 kg by neměli přístroj používat. Tato skupina osob použije jiné aplikace wellness (např. rekondiční stoly, Shapemaster, BodyRoll, lymfodrenáže Lymphastim, hloubkové teplo nebo teplotní kabina), dokud nesníží svou váhu pod 100 kg. Navíc by se měl nabídnout stravovací kurz. 

  Kolik aplikací je za potřebí a na co si musím dávat pozor? Na začátku se doporučuje nárazová terapie 20 aplikací (třikrát za týden, např. pondělí, středa, pátek), aby

  se správně nastartovala látková přeměna. Každodenní aplikaci doporučujeme jen tehdy, jste-li na dovolené a tělo se tak může rychleji regenerovat. Po nárazové terapii se sami rozhodnete, zda se zapíšete do klubu VIP, pro spalování ještě více tuku (se 3 aplikacemi týdně) nebo zda se zapíšete do klubu Basic (1 aplikace týdně) , pro stabilizování Vašeho úspěchu. Před aplikací jíme uhlovodany, např. rýže, brambory, nudle nebo müsli. Tuky nepoužíváme. Po aplikaci jeme potraviny obsahující např. ryby, maso, drůbež nebo tofu, např. se zeleninou nebo salátem (opět však bez tučných omáček). Důležitý je též pravidelný pitný režim. Snažíme se vypít 3-4 litry za den. Vhodné jsou zejména minerální vody bez kyseliny uhličité nebo i zelené a zásadité čaje, avšak bez cukru. Jako oblečení by se měly nosit lehké, pohodlné, dlouhé bavlněné kalhoty a tričko.

  Jak bych se měla chovat po aplikaci? Po aplikaci nechoďte do solária, sauny a necvičte aerobik. Ani fitness trénink zaměřený na nohy by přímo po aplikaci nebyl správný.

  Proč? Aplikace wellness jsou sice pro většinu uživatelů skutečně mírné, ale pro naše tělo, zejména pro náš systém buněčných membrán, jsou to opravdové bomby látkové přeměny. Dopřejte svému tělu po aplikaci klid, čtěte např. nějakou knihu. Jestliže nemůžete bez sportu být, zvolte takové druhy sportu, které nezatěžují svalstvo nohou, např. jógu, tai-chi, strečink nebo fitness trénink pro horní polovinu těla. I solárium nebo horká finská sauna jsou pro tělo příliš náročné. Přesuňte tyto aktivity na jiné dny. 

  Mohu ve dnech bez aplikace VacuShape sportovat? Samozřejmě, dbejte však na to, abyste se nepřetěžovali a dbejte na příjem tekutin a pestrou zdravou stravu. 

  Není vhodné, abych současně začala s nějakou dietou? Ne, jestliže budete dodržovat výše zmíněná doporučení, bude mít Vaše tělo dostatečné rezervy energie a tak se spalování tuků dostane do vysokých obrátek. Dieta by mohla dokonce působit negativně např. snížená hladina cukrů, nevolnost, ztráta muskulatury a případně svalové křeče. 

  Dodržela jsem všechny pokyny a po 20 aplikacích pociťuji malý úspěch, proč?  Existují skupiny osob, které musí zůstat v systému déle než většina jiných uživatelů. Patří k nim lidé, kteří již v minulosti vyzkoušeli mnoho diet. U nich to prostě trvá déle, než organismus zareaguje. I osobám, které trpí na nedostatečnou funkcí štítné žlázy musí být jasné, že nebudou mít oproti jiným tak velký úspěch. Důležité je vyjasnění acidobazického režimu, a zda byla skutečně dodržována stravovací a pitná doporučení. I stres je opravdovým nepřítelem látkové přeměny. Neobjednávejte si termín aplikací tak, abyste museli spěchat. Přijďte na aplikaci včas a napijte se případně ještě v klidu vody, abyste cvičení mohla provést uvolněná a beze spěchu. 

  Informace o pohybových systémech v podtlaku VacuShape U žen se depotní tuk nachází na podbříšku a stehnech. Tento depotní tuk tělo velmi špatně prokrvuje. Jestliže žena nyní trénuje v aerobní oblasti, např. aerobic, šlapadla, běhání, zvyšuje se objem krve v silně pracujících svalech hýždí a stehen. Zvýšením objemu krve ve svalu jsou přiškrcovány kapiláry, které zásobují tukovou tkáň krví. Toto může každý zjistit sám. Když žena např. zrovna přijde z aerobiku a položí si ruku na stehno, tak zjistí, že tato hlavní partie je zpravidla podstatně chladnější, než např. záda. Protože ale tělo chce od určitého výkonu spalovat tuky jako zdroje energie, spaluje nejdříve zásoby tuku, které jsou pro tělo snadno využitelné, hlavně na prsou, protože prsa jsou díky své žlázové tkáni nejlépe prokrvenou tkání. Výsledkem je, že žena sportuje, aby si pozitivně upravila svou postavu, hubne ale především na ňadrech, pažích, ramenech a obličeji, přičemž tuk na spodních částech těla zůstává.

  Co se děje ve VacuShape? Tam se člověk pohybuje slabou intenzitou na chodícím pásu v podtlakové kabině. Problematické partie se při tom nacházení v podtlaku. To zajistí lepší prokrvení depotních tuků na podbřišku, hýždích a stehnech. Nyní mohou tukové buňky snadněji předávat své tuky, které jsou dopravovány ke svalovým buňkám, neboť tuk se spaluje jen ve svalových buňkách. Protože se u tréninku VacuShape jedná o stojící systém v podtlaku, uskutečňuje se díky podtlaku lepší odvádění metabolických produktů přes lymfatický systém. Silným prokrvením pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy se pozitivně působí proti pomerančové kůži. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a měkčí. 

  Jak dlouho trvá jedna aplikace? Aplikace trvá alespoň 30 minut. Důležité je, aby se při aplikaci používaly tekutiny, nejlépe voda nebo zelený čaj. 

  Jak vysoký by měl být tep? V zásadě by mělo být zatížení v podtlaku malé. To znamená, že začátečník by měl mít tep 70 až 130 tepů za minutu a osobně by neměl pociťovat žádné vysoké zatížení.

  Přináší vysoký podtlak více úspěchů při spalování tuků? Ne, protože přílišný podtlak může intenzivnější prokrvení v místech tukové tkáně i blokovat. Nejlépe je startovat 5 minut 5-10 m/bar a pak se podtlak na zbývajících 25 minut zvýši na 20 až maximálně 25m/bar. Podtlak by se měl případně zvýšit jen u osob, které nemají absolutně žádný pocit tepla v dolních končetinách. V horkých letních měsících postačí podtlak 15 až max. 20 m/bar.

  Kdo by neměl trénink VacuShape provozovat? Osoby trpící trombózou a značnými křečovými žílami. Lidé, kteří mají kardiovaskulární onemocnění, těhotné ženy. Nikdy přímo po operacích. Nikdo, kdo má v těle nějaký zánět. Nikdo, kdo bere silné léky. Při tělesných problémech by se mělo vždy konzultovat s lékařem.

  Jak se mám obléct? Šortky, leginy, ale nesmí být moc těsné, tepláky.. sportovní obuv s hladkou podrážkou nebo jen silné ponožky, tričko nebo tenkou bavlněnou bundu.